Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

CHS PERLA

Výživa

Výživa

 Pro vašeho křečka bude velice důležitá výživa, aby správně rostl a měl všeho dostatek.

 Křeček by měl mít základní směs, tu buď kupujete ve zverimexu nebo sami mísíte. V případě koupi ve zverimexu, doporučuji značku Avicentra, ovšem těžko takto označit jednu určitou, protože záleží zda má křeček nějaké zdravotní potíže, něco mu chybí nebo naopak potřebuje dietu. Dle toho pak výběr činíme. Já si jí již mýchám úplně sama a kupuju značku, která je ježtě lepší Zoo Mix.

 

 

Do koupené směsy přimíchávám: ovesné vločky a granule pro kočky/psy značky např. ProPlen.

Při krmení přidávám ovoce nebo zeleninu (jablko, mrkev, řepa, celer, hroznové víno, okurka...) . 3x do týdne přidávám také bílkoviny (kuřecí maso, bílí jogurt, netučný tvaroh nebo bílek z vajíčka) někdo dává mučné červy, naši křečci je nechtěli, takže je nepoužíváme, ale též jsou vhodní. Také v létě dávám větvičky stromů (jabloň, hrušeň, dub, buk, bříza...). Další podstaná věc je tvrdé pečivo (chleba, housky, rohlíky...). Občas jako mlsku přidávám dropsy :

 

Jak často krmit?

Obvykle se křečkovi dává krmení jednou denně - večer. Pokud má druhý den ještě misku plnou, není nutné přisypávat další jídlo, minimálně jednou za 2 dny však krmení vyměníme (staré se vyhodí) . Každý den měníme čistou vodu. U některých křečků bývá potíž, že vyberou jen to co chtějí a zbytek nechají. Je nejlepší, naučit je hned o malinka, že nic nedostanou dokud nesnědí co mají v mističce. Mám doma jednu rozmazlnou křečici, banány, granule, kukuřici a slunečnici sní většinou okamžitě, ale každý druhý den vyhazuji hrst ovesných vloček a pšenice...

Jaké množství krmiva mám dávat?

Já dávám křečkům hrst denně, nemám to nijak odměřené, je to cca 15g - 30g (pro každého trochu jinak) , každý si časem vypozoruje, kolik toho jeho křeček sní. V žádném případě neodpírejte křečkovi možnost uložit si něco do zásob!

 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist