Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

CHS PERLA

Zbarvení křečka syrského

 

Zde najdete všechna zbarvení, kresby a typy srsti křečka syrského. Co se týče celkového vzhledu křečka, zde najdete standardy, jakými se řídí Český Křeččí Klub.

Zdroj: http://www.ceskykrecciklub.cz/czech/ckk.htm

 

Typ (25 bodů)
Tělo by mělo být široké, bochníčkovitého tvaru. Hlava by měla být velká, v proporci k tělu, s širokým vrškem, krátkým obličejem a tupým nosem. Hlava by měla být dobře nasazena k tělu, s profilem hladké křivky od nosu, přes hlavu, až k zátylku.

 

Srst (20 bodů)
Srst by měla být měkká a velmi hustá. Speciální pozornost by se měla věnovat hustotě srsti na bříšku. U krátkosrstých křečků by měla být srst velmi krátká a rovná. U dlouhosrstých křečků se musí dělat rozdíl u pohlaví; tj. samci musí mít delší srst než samice. Matná srst by měla být hodně penalizována.

Velikost (10 bodů)
Křeček by měl být co největší, ale ne příliš tlustý. Musí se dělat rozdíl u pohlaví; tj. samice by měly být celkově větší než samci.

Kondice (10 bodů)
Křeček by měl vypadat zdravě, čile, když je dobře probuzený, a měl by být krotký a ochočený na ruku. Tělo by mělo být pevné, bez nadbytečného tuku. Srst by měla mít zdravý lesk a křeček by měl být čistý a nemít žádná poranění.

Oči a uši (5 bodů)
Oči by měly být velké, nápadné a široce položené. Uši by měly být neporušené, veliké, zakulacené a dobře položené po stranách a nesené zpříma, a rozvinuté, když je křeček vzhůru.

VŠIMNĚTE SI, PROSÍM, ŽE VŠECHNY ZMÍNKY O BARVĚ SRSTI, OČÍ A UŠÍ JSOU VYNECHÁNY.

Barva a znaky (30 bodů)
U křečků se vzorem srsti, se 15 bodů nechá na hodnocení barvy a znaků, a 15 bodů pro hodnocení vzorů srsti.

Pokud je určena základní barva, je tato žádána po celém těle zvířete.

Barva očí

Následující sled barev očí je od světlé postupně ke tmavé:

 

1. zářivá růžová (Bright Clear Pink)

2. červená (Red)

3. vínově červená (Claret Red)

4. vínová (Claret)

5. rubínová (Ruby)

6. granátová (Garnet)

7. tmavě hnědá (Dark Brown)

8. černá (Black)

 

 

 

TOPlist